İLK ÖDÜLÜMÜZÜ ALDIK.

Sabancı Vakfı tarafından Hazırlanan Fark Yaratanlar programının 2013 yılında Fark Yaratan olarak seçilenlerinden birisi de Derneğimiz kurucularından Engin Yılmaz oldu.

Fark Yaratanlar sitesinde yapılan açıklamaya göre Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı ile Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunanların öykülerini ve çalışmalarını görünür kılarak insanlarda farkındalık yaratmak, daha duyarlı ve aktif vatandaş olmalarını teşvik ederek ilham vermek amaçlanıyor. Engin Yılmaz da Sesli Betimleme konusunda yaptığı çalışmalar ve derneğimizin kurulmasının yanısıra, GETEM’deki faaliyetler nedeniyle bu ödüle laik görüldü.
Dernek olarak alınan bu ödülün sesli, yazılı ve işaret dili betimlemesinin daha da gelişmesine katkı vermesini diliyoruz. Bu ödülde emeği geçen tüm sesli betimleme ekibine sonsuz teşekkürler. Ayrıca Sesli Betimleme’nin ortaya çıkışında Emeği bulunan Engelsiz Erişim Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Mitat Alam Film Merkezi ve adını sayamadığımız tüm arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Erişilebilirlik bir haktır ayrıcalık değil.
Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OMShAX8oU7k&feature=youtu.be