Tablolar Konuşuyor Projesi'ne ‘En İyi’ Ödülü

, 60 kategoride, bin 500 projenin başvurduğu Avrupa'nın en prestijli ödüllerinden "European Excellence Awards" kapsamında Tablolar Konuşuyor projesiyle "'nin En İyi Projesi" ödülüne sahip oldu. Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Hamdi Ateş, Tablolar Konuşuyor Projesi ve alınan ödülle ilgili, "Telefon Kütüphanesi kapsamında hayata geçirdiğimiz, Türkiye'nin görme engellilere yönelik ilk betimlemeli resim sergisi olan Tablolar Konuşuyor, tüm engelli bireylerin hayata eşit koşullarla tutunabilmesinin önünü açan önemli bir proje" dedi. Via/www.sabah.com.tr

Haber Fotoğrafının Betimlemesi: Karede, Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Hamdi Ateş yer alıyor. Sadece göğüsten yukarısı kadraja alınmış.

Çerçeveli resim asılı beyaz bir duvarın önünde hafif yan bir duruşla ve aralık dudadaklarla objektife gülümseyen Ateş; 40’larında,beyaz tenli,  yuvarlak yüzlü, kısa sakallı ve uzun bıyıklı bir adam. Üzerinde beyaz bir gömlek, gözünde gözlük var. Aklar düşmüşkısa siyah saçlarını ön tarafta yana doğru şekillendirmiş.

Resmin altında, Ateş’in sağında tepesinde çıkıntısı olan büyükçe yuvarlağımsı bir süs bulunmakta.

Not: Sesli betimlemeli tablolara Türk Telekom'un 'Telefon Kütüphanesi' uygulamasından erişebilirsiniz.