Ali Babanın Çiftliği

Ali Babanın Çiftliği

Betimleyen: Deniz ŞENGENÇ

Karikatür  altı kareden oluşmakta. Her iki kare yan yana olacak şekilde, her çift alt alta çizilmiş bir sırayla hikaye devam etmekte. Son kare hariç diğer karelerde iki adamın diyaloğu çizilmiş.


Sol üstteki ilk karede karşıdan bakana göre sol tarafta kalan adam zayıf ve ince burunlu, sırıtan bir tipi var. Sağ tarafta diğerini dinleyen adam ise kalın enseli, siyah bıyıklı iri bir adam. Ciddi ve kısık gözlerle bakıyor karşısındakine. Soldakinin konuşma balonunda “Aliii baabanın bir çiftliği vaaar...” yazıyor.

İlk karenin sağ tarafındaki ikinci karede zayıf adam biraz daha sırıtarak “Çiftliiiğindeee sığırları vaaar...” yazıyor.

Birinci karenin alt hizasına gelen üçüncü karede şarkıyı söyleyen zayıf adam sırıtarak yere bakıyor ve bekliyor. Suratsız iri adam da zayıf olana bakıp bekliyor.

Üçüncü karenin yanındaki dördüncü karede iri adamın konuşma balonunda “Eee?” yazıyor. Zayıf olan beklediği an gelmiş gibi bir gülümsemeyle iri adama bakıyor.

Beşinci karede zayıf adam ağzını kocaman açmış. Konuşma balonunda “Diiyye bağırıııır!!..” yazıyor. İri adamın gözleri şaşkınlıkla açılmış.

Altıncı karede yatakta burnuna kadar sargılı ve bacakları kolları alçılı halde bir adam yatıyor. Adamın sadece gözleri sargı dışında kalıyor. Adamın konuşma balonunda “Çiftliğinde iiiliii biibiiniiin...” yazıyor.

Sayfa Görüntüleme : 1269