BAHARATLAR

Çubuk Vanilya

Betimleyen: Zeynep AKÇA (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencisi)

Bej bir fona sahip yatay dikdörtgen renkli fotoğrafta yan yana sıralanmış 9 tane kahverengi çubuk vanilya yer alıyor. Çubuk vaniyaların boyutu bir buçuk karış kadar.  Eni ise serçe parmak genişliğinde.İnce ağaç dallarını andırıyor. Sert kahverengi kabuklu bir yapısı var. Yassı bir şekilde olan çubuk vanilyalar uç kısımlarına doğru inceliyor. Birer küçük bastona benziyorlar.

Devamı için Tıklayınız

Çubuk Tarçın

Betimleyen: Beyza SAMUR (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencisi)

Beyaz bir fona sahip fotoğrafta 4 adet üst üste dizilmiş kahverengi çubuk tarçın yer alıyor..  Çubukların boyutu orta parmak uzunluğunda, serçe parmak inceliğinde. Dış görünüşü bir ağacın pütürlü gövdesini andırıyor. Bir kağıdın rulo yapıldığı gibi bir şekilde. Tarçın çubuklarının bir tanesi en altta olacak şekilde üzerinde iki tane tarçın çubuk var ve iki çubuğun üzerine de bir tane daha tarçın çubuk konulmuş.

Devamı için Tıklayınız

Kakule

Betimleyen: Kübra BÜYÜKİŞLER (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencisi)

Açık fonlu yatay dikdörtgen fotoğrafta on bir adet birbirinden farklı boyutlarda kakule bulunuyor. Gelişigüzel şekilde konulmuşlar.

Kakuleler elips şeklinde, kabak çekirdeğine benziyor. İki parmak uzunluğu ve bir parmak genişliğinde. İnce kabuklu bir yapısı var ve dışı sarımsı yeşil bir renge sahip.

 

Devamı için Tıklayınız

Zencefil

Betimleyen: Merve AYAR (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencisi)

Fotoğrafta yer alan zencefil, yakın çekimde yarısı dilimlenmiş şekilde kahverengi bir masanın üzerinde duruyor. Halka şeklindeki dilimler halka oluşturacak şekilde birbirlerinin üzerlerine doğru arkadan öne doğru dizilmiş.

Zencefilin boyu bir karış civarında. Net bir biçimi bulunmuyor. İçi sarı gibi. Dış kabuğu krem renge sahip. Üzeri çizgi şeklinde bir parmak aralıklarla hafif bir kabarmaları bulunuyor. Kesilmemiş olan kısmının sol tarafının gövdesinden yuvarlak biçimde çıkıntısı bulunmakta. İki parmak aralıklarla bu çıkıntılardan 3 tane bulunuyor.

Devamı için Tıklayınız
Sayfa Görüntüleme : 74