DİZİ- FİLM SAHNELERİ

TAHT GOT

Betimleyen: Sude Şen

Game Of Thrones dizisinin Demir Taht, üzerinde onlarca kılıç kabzasının olduğu bu kabzaları bir ip gibi birbirine bağlıyor. Kılıç kabzaları soldan sağa doğru hafif yatay şekilde bırakılmış. Demir Tahtın üzerinde uzun kılıç ucuna benzer demir çubuklar Biraz önde ve daha kısa olduğu için daha aşağıda görünmesine sebep olan benzer demir çubuklar, Demir Taht’ın paslı gibi görünmesine neden olmuş. Kılıç kabzalarının yuvarlak taşı andıran başları var. Oturulan kısımda kavisli ve boşluk neredeyse olmadan bir zemin elde edilmiş. Tahtın yan taraflarının yatay ve oval bir şekilde oluşturulması, üzerinde kılıç kabzalarının oturmasını sağlamış. Taht’ın oluşumu kınındaki kılıçlarla sağlanmış.

Devamı için Tıklayınız

BİHTER ZİYAGİL

BETİMLEYEN: CEREN BAYRAM

 

Fotoğrafta Halit Ziya Uşaklıgil’in Aşkı Memnu eserinden Bihter karakterini oynayan Beren Saat var. Pembe bir koltukta yarı oturur yarı yatar vaziyette duruyor. Kafasını koltuğun başına dayamış ve bacaklarını toplamış. Üzgün ve düşünür bir vaziyette uzaklara bakıyor. Bej rengi bir elbise ve yine benzer rengin daha koyu bir tonunda şeritleri olan topuklu bir ayakkabı giymiş.

Devamı için Tıklayınız

Matrix - Neo ve Trinity Motorsiklet Kullanırken

Betimleyen: Deniz BALANCAR

Yatay dikdörtgen fotoğrafta, arka plan siyah bir fondan oluşuyor. Bir motosikletin üstünde Neo arkada Trinity önde yolda gidiyorlar. Neo, Trinity’e arkadan sıkıca sarılmış, hızla gidiyorlar. Neo’nun saçları rüzgardan geriye doğru uçmuş, kaşlarını çatmış, sola yukarıya doğru bakıyor. Neo’nun yüzünde hafif kızgın bir ifade var, burun delikleri biraz genişlemiş ve ağzı hafif açık, üzerinde siyah bir ceket var. Trinity öne doğru iyice eğik bir şekilde duruyor, bir eli gazı sıkıyor. Trinity sola yukarı doğru bakıyor, yüzünde gergin bir ifade var, alnında çizgiler olmuş. Saçları hafif uçuşmuş, üzerinde siyah bir deri ceket var. Arka planda sokak lambaları bulanık bir şekilde çıkmış.

Devamı için Tıklayınız

Leyla İle Mecnun- İsmail Abi: “Tamam Tamam İnandım Tamam.” Derken

Betimleyen: Burcu Melis POLAT

İsmail Abi (Serkan Keskin)’nin bu renkli kare fotoğrafı, Leyla ile Mecnun dizisinden bir sahne. Siyah bir fonun önünde duran, yüzü dönük dizi karakterinin sadece belinden yukarısı görünüyor. Kafasını sola çevirmiş karakter; kocaman açtığı gözleriyle sağa doğru bakmakta. Dışarı çıkardığı pembe dilini sağa doğru, hafif aşağıya eğimli uzatmış. Sadece sol kulağı görünüyor. Oval yüzüne oranla hafif büyük bir kulağı var.

Kafasının önü ve üstünde hiç saçı olmayan İsmail Abi’nin, favorileri de kısacık kesilmiş. Dilini uzatmak amacıyla açtığı ağzı nedeniyle, kirli sakallı gıdısı katlanmış. Açık pembe ceketinin içine giydiği beyaz gömlek parıltılı bir kravatla sonuna kadar bağlı. Ceketin ön, iliklenecek kısımlarına; kenarı parıltılı olan gri kumaşlar yerleştirilmiş. Kumaşın genişliği 3-4 parmak kadar. Gömleğinin sağ kısmının göğüs hizasına; beyaz boncuklar yan yana, dikdörtgen oluşturacak şekilde dikilmiş.

Devamı için Tıklayınız

Leyla İle Mecnun- İsmail Abi Gemiye El Sallarken

Betimleyen: Burcu Melis POLAT

Dikey dikdörtgen şeklindeki fotoğrafta, Leyla ile Mecnun dizisinden bir sahne gösteriliyor. Bu renkli sahnede, İsmail Abi (Serkan Keskin) denize karşı, sadece küçük bir kısmı görünen kaldırımda ayakta duruyor. Denizin ardından görünen yeşil tepeler bulanık. Gökyüzü ve deniz ise soluk mavi renkte. Arkası dönük olan İsmail Abi; sağ kolunu omuz hizasında yukarı kaldırmış, sağdan gelmekte olan ticaret gemisine bakıyor ve artık onunla özdeşleşmiş bir şekilde gemiye el sallıyor. İsmail Abi’nin gemiye bakmak için hafif sağa çevirdiği başı nedeniyle sadece sağ kulağı görünüyor. Durgun denizde ilerleyen, uzaktaki bulanık görünümlü gemi, kırmızı renkte.

İsmail Abi’nin üzerinde parlak kırmızı renkte bir ceket var. Ceketinin yakası boynunu kapatıyor. Kaldırdığı sağ kolundan, gömleğinin beyaz manşeti çıkmış. Sol kolunun altıyla beline gazete sıkıştırmış İsmail Abi’nin sol eli, siyah kumaş pantolonunun cebinde. Sağ avuç içini ise gökyüzüne döndürmüş.  Sol omzu hafif geride ve başı hafif öne eğik duran İsmail Abi’nin, kafasının üstündeki yarısı görünen yuvarlak kısımda hiç saç yok. Kafasının arkasındaki kısa siyah saçlarının bir kısmı ise üstten rastgele tıraş edilmiş gibi duruyor. 

Devamı için Tıklayınız
Sayfa Görüntüleme : 1597