DİZİ- FİLM SAHNELERİ

ISSIZ ADAM- AYRILMA SAHNESİ

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu resimde, Issız Adam filminde Alper ve Ada’nın ayrılma sahnesi bulunuyor. Sağ tarafta, yemek masası başında oturan Ada; önünde bir tencere sarma ve bir bardak içecek ile yemeğini yiyor. Ada’nın üstünde açık krem renkli, ip askılı ve kenarları hafif işlemeli bir üst giymiş ve saçları açık, yüz ifadesi ciddi ve biraz endişeli.

Sol tarafta ise, odanın girişinde durmuş Alper yer alıyor. Alper, koyu renkli bir gömlek giymiş ve siyah bir pantolon giymiş. Ada’ya doğru hafifçe eğilmiş, elleri ceplerinde bir şekilde onunla konuşuyor veya bir şey izah ediyor. Adamın ifadesi de ciddi ve duruşundan biraz karamsarlık hissediliyor.

Mekânın kendisi modern bir tasarıma sahip. Beyaz tuğla görünümlü duvarlar, metal mutfak tezgâhları ve siyah renkli dolaplar var. Dolaplar hemen sağ tarafta Ada’nın arkasında konumlandırılmış, Alper de mutfak girişine yakın bir yerde, evin diğer bölümlerinden bir kısım siyah dolaplı bir giriş var. Sahnede aynı zamanda hafif gün ışığı var.

Devamı için Tıklayınız

İFTARLIK GAZOZ

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu karede İftarlık Gazoz filminden bir kesit var. Cibar Kemal ve Adem’in güldükleri bir sahne yer alıyor. Arka planda açık, parçalı bulutlu bir havada, gün batımı saatleri. Arka planda geniş bir kır manzarası bulunuyor, uzaklarda belirsiz çizgilerle ağaçlar ve hafif bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Solda, Cibar Ali klasik beyaz atlet ve önü açık bir açık pembe renkli bir yazlık, kısa kollu gömlek giymiş; başında işe sarı hardal tonlarda bir şapka var. Kendisi bıyıklı ve hafif kirli sakallı, hafif öne eğilmiş bir şekilde ileriye doğru bakıyor. Yüzünde ise neşeli ve dostane bir ifade vardır. Sağda ise küçük bir çocuk, Adem bir şeyin üstüne oturuyor ve Cibar Ali’ye gülerek bakıyor. Gözleri kısık, çok da kısa olmayan saçları ve hafif güneşte bronzlaşmış bir ten rengi var. Üstünde kırmızı bir kısa kollu tişört, ve altında da lacivert şort var. Elinde eşki görünümlü açık bir kitap tutuyor.

Devamı için Tıklayınız

HANNİBAL

Betimleyen: Öykü Gökçe

Fotoğrafta Hannibal dizisinden bir sahne var. Sahnede ön planda Hannibal Lecter ve Hugh Dancy bir yemek masasındalar. Sol tarafta Hannibal Lecter düzenli bir şekilde hazırlanmış yemek masasının solunda otururken, yemek masasının üzerine sırtüstü yatmış Hugh Dancy’nin başına elindeki çatal bıçak ile sanki yemek yiyecekmiş gibi bir hareketle dokunur gibi duruyor. Hannibal Lecter, özenle dikilmiş bir lacivert ceketli ve kravatlı, beyaz gömlekli takım elbise giymiş. Hugh Dancy’nin başı Hannibal Lecter’in yemek tabağının üstündedir. Hugh Dancy spor bir kahverengi ceket giymiş ve savunmasız bir durumda görünür. Mekan olarak loş ışıklı bir yemek odası, ahşap kahverengi vernikli bir yemek masası tercih edilmiş.

Devamı için Tıklayınız

FRİENDS

Betimleyen: Zehra Kurtuluş

Bu görsel FRİENDS dizisinden alınmıştır,  bir adam ve bir kadın yakın bir pozisyonda oturmuş durumdalar. Adamın adı Joey, kadının adı Rachel’dir. Joey’nin kıyafeti, göğsünde büyük bir yıldız figürü bulunan yemyeşil bir kazak. Kafası öne eğik, ifadesi düşünceli ve biraz üzgün. Gözlerini masaya dikmiş, çenesini bir eliyle destekliyor. Diğer eli masanın üzerinde, boş bir şarap şişesinin yanında duruyor.

Rachel, nazikçe Joey’in başına sarılmış ve onu teselli eder gibi görünüyor. Saçları kahverengi tonlarında, omuzlarının biraz üzerinde dalgalı kesimli. Üzüntü ve şefkatle karışık bir ifadeyle adamın alnına yaslanıyor. İkisi de bir masada, bir tabakta yemek artıkları, iki boş şarap kadehi ve bir şarap şişesi ile birlikte yer alıyor. Görselin altında "F.R.I.E.N.D.S. The TV series" yazıyor. Görseldeki duygu yüklü an, samimi ve hüzünlü bir atmosferi yansıtıyor.

Devamı için Tıklayınız

BİR ZAMANLAR ANADOLU DA

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu fotoğraf Bir Zamanlar Anadoluda filminden alınmış bir karedir. Fotoğrafta Nusret, Muhtar ve İzzet’in ve birkaç kişinin daha olduğu bir toplantı sahnesi var. Kaba sıva atılmış, grimsi duvarları olan bir ortam ve şark köşesiyle döşenmiş yer minderleri olan bir salonda birkaç kişinin toplandığı bir ortam var. Bu yer minderlerinin çok küçük bir kısmı belirsiz nakışlı ve beyaz şilteli bir şekilde arka planda yerleştirilmiştir.

Kadrajın ön planında bize sırtı dönük bir şekilde duran üç dört kişi daha var, sadece kafaları ve bir kişinin de mavi gömlek ve yelekli kıyafeti görünüyor. Odak noktamızda ise en solda Nusret, beyaz gömlek, kahverengi bir yelek ve kravat takmış, tamamen soluna dönük bir şekilde yerde oturuyor ve yere bakıyor. Saçlarında hafif beyazlık var ve bıyıklıdır. Tam karşısında, en sağda ise İzzet siyah renkli bir ceket giymiş, aşağıya bakıyor, bir şeye uzanmaya çalışıyor, sağ kolu yere ön çapraza uzanıyor. Tam ortalarında kameraya dönük oturan ve kafasını da hafifçe Nusret’e çevirmiş bir şekilde bakan Muhtar, bir şeyler izah etmeye çalışıyor. Elleri paralel bir şekilde dirseklerinde kırılmış, birbirine paralel duruyor. Muhtar’ın bir kahverengi takkesi kafasında, sakalları beyazlamıştır.

Devamı için Tıklayınız

TITANIC

Betimleyen: Zehra Kurtuluş

Bu görsel, Titanic filminde bir sahneden alınmıştır. Bir erkek ve bir kadın geminin ön kısmında, geniş bir okyanusun ve dramatik bir gökyüzünün önünde poz veriyorlar, adamın adı Jack kadının adı ise Rose’dur. Jack arkasında, Rose  önünde, her ikisi de denize doğru yüzlerini dönükler ve Rose’un kolları yana doğru açık. Jack’in saçları koyu sarı ve arkaya doğru atılmış, Rose’un  saçları ise toplu ve kırmızımsı kahverengi tonlarında. Rose, uzun kollu, dantel detaylı ve büyük bir yaka ile süslenmiş koyu renkli bir korse elbise giymiş. Kollarını yanlara açmış, sanki uçmak üzereymiş gibi. Jack, koyu renkli bir ceket ve gömlek giymiş ve kadını belinden sararak kendisine doğru çekmiş. İkisi de bir özgürlük ve coşku anını paylaşıyor gibi görünüyor. Gün batımının ışığı, etrafı altın ve turuncu tonlarında aydınlatıyor, bu da sahneye romantik ve huzurlu bir atmosfer katıyor.

Devamı için Tıklayınız

SEX AND CITY / CARRIE

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu görselde Sex and City dizisinden, Carrie’nin gelinlikle caddede koştuğu bir sahne yer alıyor. Carrie, şehir caddesinde hızla koşarken kadrajlanmış. Gelinin üzerinde büyük ve kabarık, modern bir gelinlik bulunmakta; gelinlik, bolca katmanlı ve dökümlü bir yapıya sahip. Saçlarını yüksek bir topuz şeklinde toplamış ve topuzunun içine büyük, yeşil bir tüy detayı eklemiş. Ayrıca başında büyük ve gösterişli bir duvak da bulunuyor. Carrie’nin yüz ifadesi odaklanmış ve kararlı görünüyor. Koşarken ayaklarında taş işlemeli, açık renkli yüksek topuklu ayakkabılar var. Elinde, gelinliğinin bir kısmını tutarak koşuyor ve diğer eliyle de duvağını kontrol ediyor gibi. Aynı zamanda elinde bir demet de beyaz gül demeti var. Bir yandan hızla koşarken bir yandan da gelinliğini ayaklarına dolaşmaması için toplamış. Arka planda, bir şehir caddesi ve yürüyüşte olan insanlar, ayrıca park etmiş araçlar görülebiliyor.

Devamı için Tıklayınız

GORA / 216 ROBOT VE CEKU

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu görselde Gora filmine ait bir sahne bulunuyor. Solda, 216  Robot kılığındaki karakterimiz görülmekte. 216’nın yüzü ve kafası, insansı özelliklere sahip olmasına rağmen belirgin mekanik detaylarla tasvir edilmiş: yüzeyi düz ve eklemler yer yer bölümlere ayrılmış gibi görünüyor. Robot gri ve beyaz tonlarda hafif reflektör özellikli bir kıyafet giymiş. Sağ tarafta ise Ceku bulunuyor. Ceku, örgülü saçları ve geleneksel tarzda beya, V yakalı bir bluz giymiş ve boynunda bir baş parmak büyüklüğü kadar büyüklükte parlak taşlı bir kolye var. Ceku’un ifadesi, robotla ciddiyet ve merakı bir arada barındırıyor. İkili, robotun elindeki kahve fincanına dikkatli ve meraklı bir şekilde bakıyorlar.

Arka plan tamamen beyaz ve futuristik bir izlenim bırakıyor. Beyaz sade bir arka planda sadece flu birkaç objenin görüntüsü var. Ne olduğu pek net değil.

Devamı için Tıklayınız

BABAM VE OĞLUM

Betimleyen: Büşra Karagüzel

Fotoğrafta Babam ve Oğlum filminden bir kare var. Bu film karesinde Sadık oğlu Deniz’le bir traktörün arkasında gitmekte. Traktörün arkasında samanlar var ve Sadık bu samanlara yaslanmış, oğlu Deniz’i de kucağına oturtmuş. Sadık 35-40 yaşlarında, önden seyrelmeye başlamış düz, siyah saçları ve kalın sayılabilecek bıyığıyla zayıf bir adam. Üzerinde açık mavi ve beyaz yatay çizgiler olan bir tişört var. Yüzünde hafif çatılı kaşları ve ifadesiz dudaklarıyla düşünceli bir ifade var. Deniz ise 5-6 yaşlarında zayıf bir çocuk. Üzerinde beyaz ve lacivert yatay çizgilerden oluşan bir tişört var. Başına da mendile benzer bir bez kafasının tamamını örtecek şekilde sarılmış. Kısılmış gözleri ve yukarı kıvrılmış dudaklarıyla gülümsüyor ve mutlu bir ifade takınmış. Fotoğrafın arka planında ise traktörü süren adamı arkadan görüyoruz. Gidilen yol yeşil ağaçlarla çevrili ve yol kenarlarında da sararmış uzun otlar var.

Devamı için Tıklayınız

AŞK SANA BENZER / ALİ VE DENİZ

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu resimde, Aşk Sana Benzer filminden bir sahne var. Ali ve Deniz, keyifli bir vakit geçiriyor. Çift, doğal bir arka plana karşı balık tutarken mutlu anlarını paylaşıyor. Kadın, pudra renkli, yazlık, boyun kısmından ip büzgülü bir kıyafet giymiş ve başında kırmızı bir bandana var. Gülümseyerek ve heyecanla bir uçurtmanın ipini tutuyor. Ali ise koyu bej bir kısa kollu tişört giymiş ve o da Deniz’in hemen arka çaprazında sağ koluyla Deniz’in belinden sarılıyor ve kadınla neşe içinde gülümseyerek uçurtmaya bakıyorlar.

İkili, açık mavi sular ve yeşil dağlarla çevrili bir manzaraya sahip. Sahne güneşli değil, hafif gölge ve arka planın neredeyse yarısını kaplayan deniz hafif dalgalıdır.

Devamı için Tıklayınız

AŞIKLAR BAYRAMI

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu fotoğrafta Aşıklar Bayramı filminden bir sahne var. Bu karede Heves Ali ve Yusuf bir araba içinde ediyor. Sürücü koltuğunda oturan Yusuf, gri bir gömlek giymiş ve dikkatlice yola bakarken sol elini direksiyonda tutuyor ve ciddi bir ifade taşıyor ve yolculuğa konsantre olmuş gibi duruyor. Bir yandan da biraz gergin bir yüz ifadesi taşıyor.

Yan koltukta oturan Heves Ali, siyah bir şapka, beyaz gömlek, siyah ceket ve koyu renkli bir yelek giyinmiş. Omuzlarından aşağıya doğru siyah bir kemerle sabitlenmiş emniyet kemeri takmış ve başını Yusuf’a döndürmüş, yan gözle bir bakıyor. Yusuf’un yüzünde bir şeyi merak ediyor gibi bir ifade var.

Arka plan nispeten flu olup boş, trafiksiz bir yola odaklanılmış, bu da hareket halinde olduklarını belirtiyor.

Devamı için Tıklayınız

FRİENDS

Betimleyen: Zehra Kurtuluş

Bu fotoğrafta, Joey ve Rachell yakın bir pozisyonda oturmuş durumdalar. Joey’un kıyafeti, göğsünde büyük bir yıldız figürü bulunan yemyeşil bir kazak. Kafası öne eğik, ifadesi düşünceli ve biraz üzgün. Gözlerini masaya dikmiş, çenesini bir eliyle destekliyor. Diğer eli masanın üzerinde, boş bir şarap şişesinin yanında duruyor.

Rachell, nazikçe adamın başına sarılmış ve onu teselli eder gibi duruyor. Saçları kahverengi tonlarında, omuzlarının biraz üzerinde dalgalı kesimli. Üzüntü ve şefkatle karışık bir ifadeyle adamın alnına yaslanıyor. İkisi de bir masada, bir tabakta yemek artıkları, iki boş şarap kadehi ve bir şarap şişesi ile birlikte yer alıyor. Görselin altında "F.R.I.E.N.D.S. The TV series" yazıyor. Görseldeki duygu yüklü an, samimi ve hüzünlü bir atmosferi yansıtıyor.

Devamı için Tıklayınız

BİR KÜÇÜK EYLÜL MESELESİ

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu fotoğraf, Bir Küçük Eylül Meselesi filminden Eylül ve Tekin’in piknik yaptığı bir kareye aittir. Tekin kahverengi biraz eski, lekeli bir tişört ve gri kapri şort giymiş, mavi bir kamp sandalyesinde otururken rahat bir pozisyonda ellerini göğüs hizasında birleştirmiş, Eylül’e bakıyor. Eylül de kadrajın sol tarafında, kamp sandalyesinde oturuyor. Üstünde çiçekli yavruağzı, turuncu ve kahve tonlarında bir elbise var, ellerini uzakta bir noktaya bakarken hafif gölge oluşturmak için yuvarlak yapmak için kullanıyor. Önlerinde yere serilmiş bej renginde bir örtü ve örtünün üstünde üzüm ve diğer yiyeceklerle dolu bir piknik sepeti ve kişisel eşyalar var. Arka planda bozkır benzeri bir manzara ve mavi bir gökyüzü var.

Devamı için Tıklayınız

AVRUPA YAKASI / ŞAHİKA

Betimleyen: Büşra Karagüzel

Fotoğrafta Avrupa Yakası dizisinden bir sahne var. Şahika ofis görünümlü bir yerde masada oturmuş lahmacun yiyor. Şahika burada biraz kilolu, 30-35 yaşlarında bir kadın. Fotoğraf tam lahmacuna ısırdığı ve gözleri kapalı bir anda çekilmiş. Şahika siyah saçlarını afrika örgüsü yapmış ve siyah beyaz renklerden oluşan parlak bir bandana takmış. Gözlerine parlak yeşil bir far, tırnaklarına da parlak beyaza yakın ojeler sürmüş. Üzerinde kırmızı, belinde gri parlak kemer bulunan bir kıyafet var. Pembe duvarları olan bir ofiste turuncu sandalyesi olan bir masada oturuyor. Önündeki masanın üstünde iki tane karton lahmacun paketleri ve ayran var. 

Devamı için Tıklayınız

AVRUPA YAKASI/ EVLİLİK

Betimleyen: Öykü Gökçe

Bu fotoğrafta Avrupa Yakası dizi karakterlerinden Aslı ve Cem’in düğününde verdikleri bir poz var. İkiside mutlu bir poz vermiş. Cem solda, klasik siyah smokin ve beyaz gömlek giymiş, siyah bir papyon takmış. Aslı ise beyaz, boyundan bağlamalı, V yaka bir gelinlik içinde ve başında gelin duvağı var. Elinde beyaz çiçeklerden oluşan bir buket tutuyor ve ikisi de kamera tarafına doğru gülümserken yakalanmışlar. Arkalarında duvarı kaplayan desenli, hafif altın renkte parıltılı desenlere sahip. Kadrajın sol, sağ ve üst tarafında da bordo renkte kumaş görülüyor. Her iki karakter de mutlu ve rahat görünüyorlar.

Devamı için Tıklayınız

BİHTER VE FİRDEVS HANIM

Betimleyen: Büşra Karagüzel

Fotoğrafta Aşkı Memnu dizisinden bir sahne var. Fotoğrafta ön tarafta Bihter ve onun arkasında Bihter’in kollarını pazılarından kavramış bir şekilde Firdevs hanım bulunuyor. Firdevs hanım Bihter’i bir yere bakması için yönlendiriyormuş gibi duruyor.  Bihter mor, omuzlarında tül detayı bulunan, dekolteli bir kıyafet giymiş. Bihter kahverengi, dalgalı saçlı ve yeşil gözlü bir kadın.  Bihter burada saçlarını açık bırakmış ve koyu bir göz kalemi sürmüş. Kaşları hafif çatık, gözleri açılmış ve dudakları hafif aralık şaşırmış bir ifade takınıyor. Firdevs hanımın kıyafeti tam görünmemekle birlikte gri, sıfır kollu ve dekolteli bir kıyafet olduğunu anlayabiliyoruz. Firdevs hanım da kahverengi saçlı ve kahverengi gözlü bir kadın. Burada koyu bir göz makyajı yapmış. Dişleri hafif sıkılı ve gözlerinde hırslı bir ifade var. Fotoğrafın arka planında ise krem rengi duvarda asılı altın renkli bir çerçeveye sahip sadece sağ alt köşesi gözüken güllü bir tablo var.

Devamı için Tıklayınız

BAHAR EVREN TANIŞMA

Betimleyen: Büşra Karagüzel

Fotoğrafta Bahar dizisinden Evren ve Bahar’ın tanıştıkları sahneyi gösteren bir kare bulunuyor. Evren ve Bahar burada el sıkışıyor. Fotoğrafta, Evren ve Bahar yan profilleri  ve gövdelerinden yukarısı alınmış. Bahar sarı saçlı ve ne zayıf ne de kilolu denebilecek, normal kiloda bir kadın. Burada saçları açık. Fotoğrafta kahverengi, kenarlarında turuncu şeritler olan, bel kısmında da kemer olan bir trençkot giymekte. Kulağında da turuncu küpe var. Bahar dişleri belli olacak şekilde gülümsüyor ve yüzünde memnun bir ifade var. Evren ise siyah düz saçlı bir adam. Açık kahverengi, neredeyse turuncuya yakın, deri görünümlü bir ceket giyiyor. Evrenin yüzünde kaşları yandan çok hafif çatık, karşısındakini tanımaya çalışan bir ifade var. Fotoğrafın arka planı hafif bulanık. Sağ arka tarafta siyah üniforması ve kep şapkasıyla bir güvenlik görevlisi bulunuyor. Sol arka tarafta da lacivert bir takım elbise giymiş arkası dönük bir adam arkadaki binaya giriyor.

Devamı için Tıklayınız

KİBARLIK BUDALASI

Betimleyen: Zerrin Tezel

Mösyö Jourden, Kahve tonlarında, manşet ve etek şeritlerinde parıltılı detayları bulunan önü düğmesiz ve açık, dizine kadar uzanan bir ceket giymiş. Ceketin eteğinde ve kollarında tüllü fırfırlı eklentiler ve alt kısmında koyu pembe iki kurdele bulunuyor. İçine yakadan göğse inen kat kat dantel detayı olan bir gömlek, dizinin altında büzgülü ve fırfırlı bir detayla son bulan parlak krem renkte pantolon altına da beyaz çorap giymiş. Siyah ayakkabısının dili bileğine uzanıyor ve sarı kurdeleden bir süslemesi mevcut   Jourden kısa boylu altmışlı yaşlarında, gri saçları yandan ayrılmış sağ eliyle yere dayalı duran bastonu tutuyor. Sol elini karşıya doğru yönlendirmiş, başı hafif soluna dönük, solunda duran Madam Jourden’e kızgın ifadeyle bir şeyler anlatırken yere doğru bakıyor.

 

Devamı için Tıklayınız

TAHT GOT

Betimleyen: Sude Şen

Game Of Thrones dizisinin Demir Taht, üzerinde onlarca kılıç kabzasının olduğu bu kabzaları bir ip gibi birbirine bağlıyor. Kılıç kabzaları soldan sağa doğru hafif yatay şekilde bırakılmış. Demir Tahtın üzerinde uzun kılıç ucuna benzer demir çubuklar Biraz önde ve daha kısa olduğu için daha aşağıda görünmesine sebep olan benzer demir çubuklar, Demir Taht’ın paslı gibi görünmesine neden olmuş. Kılıç kabzalarının yuvarlak taşı andıran başları var. Oturulan kısımda kavisli ve boşluk neredeyse olmadan bir zemin elde edilmiş. Tahtın yan taraflarının yatay ve oval bir şekilde oluşturulması, üzerinde kılıç kabzalarının oturmasını sağlamış. Taht’ın oluşumu kınındaki kılıçlarla sağlanmış.

Devamı için Tıklayınız

BİHTER ZİYAGİL

BETİMLEYEN: CEREN BAYRAM

 

Fotoğrafta Halit Ziya Uşaklıgil’in Aşkı Memnu eserinden Bihter karakterini oynayan Beren Saat var. Pembe bir koltukta yarı oturur yarı yatar vaziyette duruyor. Kafasını koltuğun başına dayamış ve bacaklarını toplamış. Üzgün ve düşünür bir vaziyette uzaklara bakıyor. Bej rengi bir elbise ve yine benzer rengin daha koyu bir tonunda şeritleri olan topuklu bir ayakkabı giymiş.

Devamı için Tıklayınız

Matrix - Neo ve Trinity Motorsiklet Kullanırken

Betimleyen: Deniz BALANCAR

Yatay dikdörtgen fotoğrafta, arka plan siyah bir fondan oluşuyor. Bir motosikletin üstünde Neo arkada Trinity önde yolda gidiyorlar. Neo, Trinity’e arkadan sıkıca sarılmış, hızla gidiyorlar. Neo’nun saçları rüzgardan geriye doğru uçmuş, kaşlarını çatmış, sola yukarıya doğru bakıyor. Neo’nun yüzünde hafif kızgın bir ifade var, burun delikleri biraz genişlemiş ve ağzı hafif açık, üzerinde siyah bir ceket var. Trinity öne doğru iyice eğik bir şekilde duruyor, bir eli gazı sıkıyor. Trinity sola yukarı doğru bakıyor, yüzünde gergin bir ifade var, alnında çizgiler olmuş. Saçları hafif uçuşmuş, üzerinde siyah bir deri ceket var. Arka planda sokak lambaları bulanık bir şekilde çıkmış.

Devamı için Tıklayınız

Leyla İle Mecnun- İsmail Abi: “Tamam Tamam İnandım Tamam.” Derken

Betimleyen: Burcu Melis POLAT

İsmail Abi (Serkan Keskin)’nin bu renkli kare fotoğrafı, Leyla ile Mecnun dizisinden bir sahne. Siyah bir fonun önünde duran, yüzü dönük dizi karakterinin sadece belinden yukarısı görünüyor. Kafasını sola çevirmiş karakter; kocaman açtığı gözleriyle sağa doğru bakmakta. Dışarı çıkardığı pembe dilini sağa doğru, hafif aşağıya eğimli uzatmış. Sadece sol kulağı görünüyor. Oval yüzüne oranla hafif büyük bir kulağı var.

Kafasının önü ve üstünde hiç saçı olmayan İsmail Abi’nin, favorileri de kısacık kesilmiş. Dilini uzatmak amacıyla açtığı ağzı nedeniyle, kirli sakallı gıdısı katlanmış. Açık pembe ceketinin içine giydiği beyaz gömlek parıltılı bir kravatla sonuna kadar bağlı. Ceketin ön, iliklenecek kısımlarına; kenarı parıltılı olan gri kumaşlar yerleştirilmiş. Kumaşın genişliği 3-4 parmak kadar. Gömleğinin sağ kısmının göğüs hizasına; beyaz boncuklar yan yana, dikdörtgen oluşturacak şekilde dikilmiş.

Devamı için Tıklayınız

Leyla İle Mecnun- İsmail Abi Gemiye El Sallarken

Betimleyen: Burcu Melis POLAT

Dikey dikdörtgen şeklindeki fotoğrafta, Leyla ile Mecnun dizisinden bir sahne gösteriliyor. Bu renkli sahnede, İsmail Abi (Serkan Keskin) denize karşı, sadece küçük bir kısmı görünen kaldırımda ayakta duruyor. Denizin ardından görünen yeşil tepeler bulanık. Gökyüzü ve deniz ise soluk mavi renkte. Arkası dönük olan İsmail Abi; sağ kolunu omuz hizasında yukarı kaldırmış, sağdan gelmekte olan ticaret gemisine bakıyor ve artık onunla özdeşleşmiş bir şekilde gemiye el sallıyor. İsmail Abi’nin gemiye bakmak için hafif sağa çevirdiği başı nedeniyle sadece sağ kulağı görünüyor. Durgun denizde ilerleyen, uzaktaki bulanık görünümlü gemi, kırmızı renkte.

İsmail Abi’nin üzerinde parlak kırmızı renkte bir ceket var. Ceketinin yakası boynunu kapatıyor. Kaldırdığı sağ kolundan, gömleğinin beyaz manşeti çıkmış. Sol kolunun altıyla beline gazete sıkıştırmış İsmail Abi’nin sol eli, siyah kumaş pantolonunun cebinde. Sağ avuç içini ise gökyüzüne döndürmüş.  Sol omzu hafif geride ve başı hafif öne eğik duran İsmail Abi’nin, kafasının üstündeki yarısı görünen yuvarlak kısımda hiç saç yok. Kafasının arkasındaki kısa siyah saçlarının bir kısmı ise üstten rastgele tıraş edilmiş gibi duruyor. 

Devamı için Tıklayınız
Sayfa Görüntüleme : 2050