Kızılay İkonlar - Dikey

Betimleyen: Deniz BALANCAR

Beyaz zeminde, yan yana sıralanmış altı tane kırmızı kalp çerçeveyle bütünleşen semboller bulunmakta. Soldaki birinci kırmızı kalp çerçeve, mikrofonlu kulaklıkla bütünleşmiş. Sembolün altında, kırmızı yatay bir çizgi ve onun altında büyük siyah puntolarla “168” yazmakta. Altında iki satır halinde; büyük kırmızı harflerle ve daha büyük puntoyla, “ÇAĞRI” büyük siyah harflerle “MERKEZİ” yazıyor.

İkinci sıradaki kırmızı kalp çerçevenin ortasında düz yatay bir çizgi, altında köşeleri oval gelen yarım bir dörtgenle kalp ve kumbara bütünleşmiş.  Altta büyük siyah puntoyla “2868” altında kırmızı büyük harflerle “BAĞIŞ” en altta ise “1 SMS 10 TL” ifadesi yer almakta.

Üçüncü sırada, kırmızı kalp çerçevenin ortasında bir damla resmi var. Kalbin altında düz yatay bir çizgi, altında dört satır halinde “KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR” ifadesi yer almakta. Yukarıdan aşağı doğru kelimelerin puntosu küçülüyor. En büyük puntoyla yazılan KAN ve altındaki BAĞIŞI siyah renkte HAYAT KURTARIR ifadesi ise kırmızı renkte.

Dördüncü sırada kalp çerçeve içinde, sola bakan hilal logosuyla ilk yardım çantası yer almakta. Kalbin altında yatay düz bir çizgi ve dört satır halinde büyük harflerle “İLKYARDIM YARDIM ÖĞREN HAYAT KURTAR” ifadesi bulunmakta. İİLKYARDIM ÖĞREN kırmızı HAYAT KURTAR siyah renkte yazılmış.

Beşinci sırada, kalp çerçevenin içinde e posta sembolü bulunuyor. Sembol şu şekilde; küçük a harfinin sağdaki düz çizgisi sağdan yukarı doğru kıvrılarak sola uzanıyor Altta yer alan kırmızı yatay düz çizgi ve dört satır halinde büyük harflerle “KREDİ KARTIYLA ONLİNE BAĞIŞ” ifadelerinde KREDİ ve BAĞIŞ daha büyük puntolu. KREDİ KARTIYLA yazısı siyah renkte.

Son olarak en sağda yer alan altıncı sembolde yine kalp çerçeve içinde üst ortada çerçeve şeklinde bir damla onun içinde de kan damlası yer alıyor. Kırmızı yatay çizginin altında çok büyük puntoyla “KAN” altında kırmızı harflerle “HİZMETLERİ” yazmakta.

Sayfa Görüntüleme : 257