Kızılay İkonlar - Yatay

Betimleyen: Deniz BALANCAR

Beyaz zeminde birinci satırda yan yana dört tane, alt satırda iki tane kırmızı kalp çerçeveyle bütünleşen semboller bulunmakta. Üst sırada, soldaki birinci kırmızı kalp çerçeve, mikrofonlu kulaklıkla bütünleşmiş. Sembolün altında, kırmızı yatay bir çizgi, yanında ise büyük siyah puntolarla “168” yazmakta. Altında iki satır halinde; büyük kırmızı harflerle ve daha büyük puntoyla , “ÇAĞRI” büyük siyah harflerle “MERKEZİ” yazıyor.
İkinci sıradaki kırmızı kalp çerçevenin ortasında düz yatay bir çizgi altında köşeleri oval gelen yarım bir dörtgenle kalp ve kumbara bütünleşmiş. Yanında, büyük siyah puntoyla “2868” altında kırmızı büyük harflerle “BAĞIŞ” en altta ise “1 SMS 10 TL” ifadesi yer almakta. 
Üçüncü sırada kırmızı kalp çerçevenin ortasında çizgi şeklinde bir damla resmi var. Kalbin altında düz yatay bir çizgi, yanında dört satır halinde “KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR” ifadesi yer almakta. Yukarıdan aşağı doğru kelimelerin puntosu küçülüyor. En büyük puntoyla yazılan KAN ve altındaki BAĞIŞI siyah renkte HAYAT KURTARIR ifadesi ise kırmızı renkte. 
Dördüncü sırada kalp çerçeve içinde, sola bakan hilal logosuyla ilk yardım çantası yer almakta. Kalbin altında yatay düz bir çizgi, yanında dört satır halinde büyük harflerle “İLKYARDIM YARDIM ÖĞREN HAYAT KURTAR” ifadesi bulunmakta. İİLKYARDIM ÖĞREN kırmızı HAYAT KURTAR siyah renkte yazılmış. 
İkinci satırda solda yer alan beşinci sembolde yine kalp çerçeve içinde üst ortada çerçeve şeklinde bir damla onun içinde de kan damlası yer alıyor. Sembolün altında kırmızı yatay bir çizgi, yanında çok büyük puntoyla “KAN” altında kırmızı harflerle “HİZMETLERİ” yazmakta.
Son olarak ikinci satırda sağda, kalp çerçevenin içinde e posta sembolü bulunuyor. Sembolün şekli şu şekilde; küçük a harfinin sağdaki düz çizgisi sağdan yukarı doğru kıvrılarak sola uzanıyor Altta kırmızı yatay düz çizgi yer alıyor, yanda ise dört satır halinde büyük harflerle “KREDİ KARTIYLA ONLİNE BAĞIŞ” yazmakta. KREDİ ve BAĞIŞ daha büyük puntolu. KREDİ KARTIYLA yazısı siyah renkte. 

Sayfa Görüntüleme : 42