UYARI LEVHALARI

RADYOAKTİF UYARI LEVHASI

Betimleyen: Zerrin Tezel

Yaklaşık bir parmak genişliğindeki çizgisiyle siyah üçgen bir çerçeve şeklindeki levhanın zemini parlak sarı renkte. Çerçevenin tam ortasında küçük siyah bir daire, daireyi çevreleyen yarım parmak genişliğinde sarı bir çember var. Çemberin kenarlarında eşit aralıklarla yerleştirilmiş ve eşit ölçülerde üç pervane kanadına benzeyen siyah parça bulunuyor. 

Devamı için Tıklayınız

DİKKAT ÖLÜM TEHLİKESİ

Betimleyen: Zerrin Tezel

Parlak sarı renkte, dikdörtgen şeklindeki dikey levhanın kenarlarına, yarım parmak boşluk kalacak şekilde siyah çerçeve çekilmiş. Çerçevenin üst kısmındaki siyah şeridin solunda, üçgen içinde ünlemden oluşan uyarı işareti ve yanında büyük sarı harflerle “DİKKAT” yazısı bulunuyor Şeridin altında siyah bir kuru kafa resmi var. Kuru kafanın tepesinden, sağdan ve soldan olmak üzere elektrik sembolü olan zikzak çizgiler var. 

Devamı için Tıklayınız

YÜKSEK GERİLİM UYARI LEVHASI

Betimleyen: Zerrin Tezel

Beyaz renkte, dikdörtgen şeklindeki dikey levhada, üst kısımda kenarları oval gelen kare bir çerçeve , onun içinde de üçgen bir çerçeve yer alıyor. Üçgen çerçevenin zemini parlak sarı renkte. Üçgenin içinde ucu aşağı bakan,  zikzak çizgili bir ok şeklinde  elektrik sembolü var. Üçgenin altında büyük kırmızı harflerle ve altı çizili “DİKKAT”, altında siyah harflerle iki satır halinde “YÜKSEK GERİLİM” yazısı mevcut.

Devamı için Tıklayınız

TEHLİKE UYARI LEVHASI

Betimleyen: Zerrin Tezel

Parlak sarı renkte, dikdörtgen şeklindeki dikey levhanın kenarlarına, yarım parmak boşluk kalacak şekilde siyah çerçeve çekilmiş. Levhanın üst yarısında, üçgen bir çerçeve içinde siyah renkte büyük bir ünlem işareti bulunuyor. Üçgenin altında büyük kırmızı harflerle “DİKKAT”, altında siyah harflerle “TEHLİKE” yazıyor.

Devamı için Tıklayınız

PATLAYICI MADDE UYARI LEVHASI

Betimleyen: Zerrin Tezel

Yaklaşık iki parmak genişliğindeki çizgisiyle siyah üçgen bir çerçeve şeklindeki levhanın zemini parlak sarı renkte. Uyarı, çerçevenin içinde, üçgenin sol alt köşesine yakın bulunan siyah bir yuvarlağın sağ yarısı patlayarak üçgenin üç kenarına doğru büyüklü küçüklü parçalar halinde savrulması şeklinde tasarlanmış. 

Devamı için Tıklayınız

OKSİTLEYİCİ MADDE UYARI LEVHASI

Betimleyen: Zerrin Tezel

Yaklaşık bir parmak genişliğindeki çizgisiyle siyah üçgen bir çerçeve şeklindeki levhanın zemini parlak sarı renkte. Uyarı, çerçevenin içinde oksitleyici sembolü olan siyah renkte bir O harfi ve harfin üst kısmını saran, yanlardan ortalara daha yükselen siyah renkte alev dalgalarından oluşuyor.

 

Devamı için Tıklayınız

KAYGAN ZEMİN UYARI LEVHASI

Betimleyen: Zerrin Tezel

Parlak sarı renkte, dikdörtgen şeklindeki dikey levhanın kenarlarına, bir parmak boşluk kalacak şekilde ince çizgiyle siyah çerçeve çekilmiş. Levhanın üst yarısında, çizgisi yaklaşık bir parmak genişliğinde olan siyah üçgen bir çerçeve var. Üçgen çerçevenin içinde, ayağı kayarak düşmekte olan bir insan figürü bulunuyor. 

Devamı için Tıklayınız
Sayfa Görüntüleme : 296