Alnından Ter Damlayan Gülen Surat

Alnından Ter Damlayan Gülen Surat

Betimleyen: Berkan KİRMİT

Sarı yuvarlak yüz üzerinde iki göz ve bir ağız var. Yüzün alın kısmına ışık vurduğundan, dış kısımlar daha koyu, iç kısımlar ise daha açık bir tona sahip. Kısık ve kavisli biçimiyle bir yayı andıran gözler, simetrik olarak resmedilmiş. Kahverengi gözlerin alına yakın kısmına ışık vurduğundan, burada daha açık bir ton kullanılmış.

Gözlerin altında, yüzü ortalayan, suratın neredeyse yarısını kaplayan, kabuğu çeneye içi ise alına bakan, bir karpuz dilimine benzeyen ağız bulunuyor. Ağzın içi, kahverengi ile resmedilmiş. Ağzın üst çizgisi boyunca tek ve kalın bir şerit hâlinde beyaz dişler görünürken, alt kısmında, üst dişleri ortalayacak şekilde yerleştirilmiş pembe bir dil yer alıyor. Alt dişler ise görünmüyor.

Alnın sağ tarafında ise, dolu alışveriş torbasını andıran bir ter damlası var. Damlanın yarım küreye benzeyen alt kısmı, sağ gözün üstünü kapatmayacak biçimde, dik olarak yerleştirilmiş. Alına vuran ışık, damlanın üzerine de düştüğünden, iç kısımlar beyaz, dış kısımlar ise açık mavi olarak görülüyor.

Not: WhatsApp uygulamasının 2.19.352 numaralı sürümündeki emoji’ler betimlenmiştir.

Sayfa Görüntüleme : 22