Haberler ve Duyurular

İzmir'de Sesli Betimlemeli Fotoğraf Sergisi (1 Ekim-30 Kasım) 2019

Ayşen Ertango Özkaya’nın fotoğraflarından oluşan “Kentin Merkezine Seyahat” adlı sergi, 1 Ekim’de ziyaretçilerle buluşuyor.

Devamı için Tıklayınız

Selim’in Maceraları Kitabı Serisi İşaret Dili’nde Hazırlandı

Nejdet Neydim’in Selim’in Maceraları kitabı serisi, sağır çocuklar için “Çocuk Kitapları Projesi” yle işaret dilinde hazırlandı.

Devamı için Tıklayınız

Sabahattin Ali'nin hayatını Merak Ediyor Musunuz?

Engelsiz belgeselin İstanbul ve Ankara gösterimleri:

Ankara: 17 Şubat Cuma, saat: 19:30
Yılmaz Güney Sahnesi, ÇANKAYA

İstanbul: 26 Şubat Pazar, saat: 19:00

Türkan Saylan Kültür Merkezi, Maltepe

Devamı için Tıklayınız

Engelsiz Film Gösterimleri Başlıyor

2013'ten beri tüm gösterimlerini ve yan etkinliklerini görme, işitme ve ortopedik engelli seyircilerin erişimine uygun olarak sunan Ankara Engelsiz Filmler Festivali, her ay bir filmi göremeyen ve duyamayan sinemaseverlerle buluşturuyor. 

Devamı için Tıklayınız

5.Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali'nde Erişilebilir Üç Film Sinemaseverlerle Buluşuyor

5. ULUSLARARASI ÇOCUK HAKLARI FİLM FESTİVALİ'ni görme engelliler için “sesli betimlemeli” ve işitme engelliler için “detaylı alt yazı ve işaret dili çevirisi” yapılan Erik Zamanı, Uçurtma ve Ziazan filmlerinin gösterimine tüm sinemaseverleri bekliyoruz.

Devamı için Tıklayınız

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü 23 Eylül `Dünya İşaret Dilleri Günü` Nedeniyle ‘Türk İşaret Dili`nin Dünü Bugünü Yarını` Paneli Düzenledi.

23.09.2020

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 23 Eylül `Dünya İşaret Dilleri Günü` nedeniyle Zoom üzerinden ‘Türk İşaret Dili`nin Dünü Bugünü Yarını` konulu çevrimiçi gerçekleşen bir panel düzenledi. Sesli Betimleme Derneği; medya erişimi, dizi ve programların engelsiz erişimini başlatan ilk STK davetiyle panelde yer aldı. SEBEDER adına konuşmacı olarak Genel Koordinatör Çiğdem Banu Yeşilırmak katıldı.

 

Devamı için Tıklayınız
Sayfa Görüntüleme : 1269