Benim İçin Dua Et Anne

Benim İçin Dua Et Anne

Betimleyen: Deniz ŞENGENÇ

Karikatürün sol altında masa başında ders çalışan bir çocuk var. Masanın üstünde iki kitap üst üste duruyor. Çocuk ciddiyetle elindeki kalemle önündeki deftere bir şeyler yazıyor. Masanın sağında koltukta oturan bir kadın var. Kadın iki elini havaya açmış, yukarı doğru bakıyor. Çocuğun birinci konuşma balonunda “Yarınki matematik sınavı çok önemli anne. Benim için dua et…” yazıyor. Annenin konuşma balonunda “Dua etmem mi yavrum, hep ediyorum…” yazıyor. Dersini çalışan çocuğun ikinci konuşma balonunda “İki araç 100 km hızla A ve B noktalarından birbirlerine  doğru yaklaşmaktadır…” yazıyor. Kadının düşünce balonunda “Allah’ım n’olur çarpışmasınlar!” yazıyor.   

Ders çalışan çocuğun başına saç çizilmemiş, tombiş yanaklı bir çocuk. Üstünde yeşil renk bir kazak var. Anne beyaz bir çemberle örtmüş başını, alnından siyah saçları çıkıyor. Oğluyla aynı renk kazak giymiş. Altında beyaz puantiyeli kırmızı bir etek ve eteğin altında mavi renk bir şalvar var. Kadın geniş büyük çeneli.

Karikatürde konuşma balonlarındaki yazılar siyah renkte, büyük harfle yazılmış. Kadının düşünce balonundaki yazı siyah renkle ilk harfi hariç hepsi küçük harfle yazılmış.

Sayfa Görüntüleme : 982