Jesus Christ

Jesus Christ

Betimleyen: Binnur ŞİMŞEK

Karikatürde havaalanında pasaport kontrol kabininde görev yapan bir polis memuru ve karşısında da memurun sorularını yanıtlamakta olan bir yolcu resmedilmiş.

Polis memuru büyük bir ciddiyetle, kaşları çatık ve gözleri patlak patlak, sinirli bir tavırla yolcuya sırasıyla şu soruları soruyor ve her birine yine sırayla şu yanıtları alıyor:

Cümleler yukarıdan aşağıya doğru konuşma baloncukları içinde resmedilmiş:

Polis: "Name?"

Yolcu: "Jesus…"

Polis: "Surname?"

Yolcu: "Christ…"

Polis: "Where are you from?"

Yolcu: "M. Middle East …"

Polis: "What’s the purpose of your visit?

Yolcu: " c…celebrate of my birth?"

Polis: "Hımmm...."

 Polis memurunun üniforması mavi ve sağ elinde yolcunun kırmızı renkteki pasaportunu tutuyor.  Saçları sarı, gözleri mavi. Önünde de gri zemin ve yukarıdan aşağıya çizgilerle belirlenmiş ahşap bir kontuar yer alıyor.

Pasaport kontrolünden geçmeye çalışan Jesus ise kahverengi saçı ve sakalı birbirine karışmış, karga burunlu, perişan bir vaziyette derdini anlatmaya çalışan biri olarak çizilmiş. Üstünde bej renkte uzun kollu bir gömlek, başında onu çepeçevre saran dikenli bir tel ve arkasında da sırtında taşıdığı boyundan daha uzun, ahşap bir haç var. Kolları iki yana açık halde tahta haça avuç içlerinden çivilenmiş. 

Tavanda  kare bloklar içinde küçük spot ışıkları, sağ tarafta sarı zeminli bir tabela ve üzerinde de  siyah kalın puntolarla “Otegel  Arrival “yazıları dikkat çekiyor. Polis memurunun içinde oturduğu cam kabinin dışa bakan tarafında en üst orta bölümünde “ POLIZEI” onun hemen altında da turuncu zemin üzerinde siyah puntolarla ilk satırda  “Passport “ve onun altında da “ Other Countries “yazısı yer alıyor. “Other Countries” yazısının sağında aynı tabela üzerinde sarı zeminli siyah çerçeve içine alınmış “NON EUropean “ ayrıntısı eklenmiş.

Sayfa Görüntüleme : 837