TİYATRO AFİŞLERİ

Hayat Der Gülümserim

Afişi Betimleyen: Reyhan ÜZÜLMEZ

Açık gri -beyaz geçişli sade afişte, nostaljik siyah bir balo maskesi, şehir tiyatroları logosu ve oyun hakkında bilgiler var.
‘’İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI’’ yazılı sarı bir dikdörtgenden oluşan logo en üstte. Logonun altında ‘’sezon: minimal , küçük kadro: minimal dekor: tek perde ‘’ yazıyor. Dantel desenli siyah maske afişin ortasına yerleştirilmiş. Ortasında bir çift çekik göz şeklinde oyuk bulunan maske yüzün üst kısmını kaplayacak büyüklükte. Sağ üst kısmına, uçları sivri ve kıvrımlı siyah yaprakları andıran süsler, alt kısmına ise maskeyi elle tutmada kullanılan ince ve uzun bir çubuk takılı. Afişin sol kısmında siyah vurgulu harflerle ‘’Hayat Der Gülümserim
Özen Yula, Yöneten: Özen Yula’’
Sahne –kostüm Tasarımı: Almila Altunsoy
Dramaturg: Dilek Tekintaş
Müzik: Deniz Noyan
Işık Tasarımı: Fatih Mehmet Haroğlu
Efekt Tasarımı: Raif Akyüz
Afiş Tasarımı: Ayça Özgür
Oyuncular: Sema Keçik / Serkan Bacak ‘’ yazıyor.
En altta ise ‘’ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına dair tüm tedbirleri alarak perdelerini yepyeni bir repertuvarla açacak.’’ Notu yer alıyor.

Devamı için Tıklayınız

Kısraklı Kadın

Afişi Betimleyen: Emine KOLİVAR

Mermerden bir heykele benzeyen eyersiz beyaz bir ata binmiş, mermerden heykele benzeyen çıplak kadın, öne doğru eğilerek başını atın boynuna, yelelerinin üzerine kapamış.
Üzerinde simetrik dizilmiş mavi noktalar olan bordo bir zemin kullanılmış afişte kadının bindiği at, sol alt köşede konumlanmış. At ve kadın sağ profillerinden görünüyor. Kadın yalınayak. Kadının upuzun siyah saçları omuzlarına, kollarına ve göğsüne dökülüyor. Öne doğru eğilerek atın boynuna kapaklandığı için vücut hatları görünmeyen kadının atın yüzüne doğru uzattığı sağ eli atla hafifçe bütünleşmiş gibi. Hem atın hem de kadının yüz hatları net çizilmeyip bulanıklaştırılmış. Arka ayakları ve kuyruğu görünmeyen atın eyeri yok ama dizgin takımı takılı. Afişteki yazılar şu şekilde: Sol üstte, sarı bir dikdörtgenin içinde “İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI 1914”. Sarı dikdörtgenin sağ köşesinde bir mask resmi, sol üst köşesinde ise dört minare, dört kubbe ve şehir surlarının dişli yapısının kullanıldığı şehir logosu yer alıyor.
Ortada büyük puntolu, beyaz harflerle “KISRAKLI KADIN”, altta daha küçük puntoyla “LEYLA NAZLI, Yöneten: lerzan Pamir, Sahne Tasarımı: Barış Dinçel, Kostüm Tasarımı: Janset Kaplan, Işık Tasarımı: Metin Küçükyılmaz, Afiş Tasarımı: Ayça Özgür, Oyuncular: Elçin Atamgüç, Pervin Bağdat, Gökçer Genç, Eylül Soğukçay. Sağ kenarda dikey olarak QR kod ve sosyal medya hesapları yer alıyor.

Devamı için Tıklayınız

Rüstemoğlu Cemal`in Tuhaf Hikayesi

Afişi Betimleyen: Emine KOLİVAR

Sağ alt köşesine dikey duran bir buzuki enstrümanı yerleştirilmiş afişte açık turuncu zemin üzerine koyu turuncu simetrik noktalar var. Görsel olarak gitar ve bağlama karışımı bir alet olan buzikinin yumurta şeklindeki gövdesi bağlamaya benzerken sapındaki telleri, perde düzeni ve akort burguları gitar gibi. Ahşap gövdenin üst yarısı siyah renk ve üzerinde açık renkli çiçek işlemeleri var. Afişteki yazılar şu şekilde: Sol üstte, sarı bir dikdörtgenin içinde “İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI 1914”. Sarı dikdörtgenin sağ köşesinde bir mask resmi, sol üst köşesinde ise dört minare, dört kubbe ve şehir surlarının dişli yapısının kullanıldığı şehir logosu yer alıyor. Ortada büyük puntolu, beyaz harflerle: “Rüstemoğlu Cemal’in Tuhaf Hikayesi”, altta “Cengiz Toraman, Yöneten Cengiz Toraman, Sahne Tasarımı: Duygu Can, Kostüm Tasarımı: Janset Kaplan, Kreograf: Volkan Ayhan, Işık Tasarımı: Fatih Mehmet Haroğlu, Efekt Tasarımı: Kadir Arlı, Afiş Tasarımı: Ayça Özgür, Oyuncular: Esen Koçer, Levent Üzümcü. Sağ kenarda dikey olarak QR kod ve sosyal medya hesapları yer alıyor.

Devamı için Tıklayınız
Sayfa Görüntüleme : 109