TAŞITLAR

Vosvos

Betimleyen: Ceyhun YILDIZ

Yatay dikdörtgen fotoğrafta, deniz kenarında duran kırmızı renkte, eski model Beetle yani vosvos yer almakta. Aracın ön alt tarafını saran krom Amerikan tampon üzerinde dikdörtgen turuncu plaka ve hemen üstünde sağ ve sol tarafında göze benzer yuvarlak farlar bulunmakta. Aracın şekli kaplumbağaya benzetilebilir. Kaputu, tavanı ve bagajı elips şeklinde olan aracın lastiklerinin yanakları beyaz şeritle kaplı. Jantları ise yuvarlak metal tencere kapağına benzemekte, kolları yok. 

Devamı için Tıklayınız

Tekne

Betimleyen: Ceyhun YILDIZ

Yatay dikdörtgen fotoğrafta, 1965 model Rıva markasının Aquarama model teknesi bulunmakta. Fotoğraf, suda olan teknenin sağ yan tarafından çekilmiş.  Teknenin şekli mermiye benzetilebilir, arka tarafı geniş dikdörtgen olup öne doğru daralmakta ve burun kısmında sivrileşmekte. Kahverengi tekne komple parlak ahşaptan yapılmış. Teknenin burun kısmında, krom bağlama yeri bulunuyor. Sağ yanın alt kısmında, suyun hemen üzerinde kalan bölümde, ince beyaz ve turkuaz şerit bulunmakta. Arka kısımda, dörtgen bir oyuk şeklinde güneşlenme yeri, önünde ise kaptan koltuğu ve dümen 

Devamı için Tıklayınız

1965 Model Ford Mustang

Betimleyen: Ceyhun YILDIZ

Yatay dikdörtgen fotoğrafta, 1965 model kırmızı Ford Mustang coupe arabası yer alıyor. Fotoğraf ormanlık bir yolda arabanın sağ ön tarafından çekilmiş. Arabanın kaputu oldukça uzun ve geniş, aracın tavan kısmı kare şeklinde geliyor ve arka kısmı ön tarafına kıyasla oldukça kısa. Arabanın ön kısmında, kaputun ucunda krom harflerle FORD yazısı, kaputun hemen altında koşan at logosu ve iki yanında yuvarlak sarı sis farları bulunmakta. Sis farlarının yanlarında motor içi hava akışını sağlayan dörtgen şeklinde krom ızgaralar mevcut.  Izgaraların yanında büyük yuvarlak beyaz farlar var. Logonun altında, aracın ön tarafını komple saran Amerikan krom tamponu ve altında plaka bulunmakta. Plakanın her iki yanında, dışında yuvarlak krom parça bulunan, içi sarı olan küçük sinyal lambaları yer alıyor. Aracın kaputunun üstünde ve ortasında siyah dikdörtgen, kenarlarında çerçeve şeklinde ince krom parçaları olan motorun hava almasını sağlayan önü delikli bir parça yer almakta. Fotoğraf hafif sağdan çekildiği için aracın sağ iki tekerleği fotoğrafta yer alıyor. Tekerlekler büyük, jantları beş kollu krom ve ortalarında “Mustang” logosu var. Lastiklerinin dışında ise lastiğinin markası olan beyaz “BRIDGESTONE” yazısı yer alıyor. Ön ve arka lastiğin arasında, aracın sağ alt tarafında, ortadaki daha kalın olmak üzere üç beyaz çizgi bulunuyor. Ön lastiğe yakın, çizginin arasında “G.T.350” yazmakta. Bu yazının üstünde, “Mustang” logosu ve arkasında birbirine yapışık üç dikdörtgen; içleri soldan başlayarak kırmızı, beyaz, mavi renklerle boyalı, hemen yanında da krom parçalarla “Mustang yazısı bulunuyor. Sağ tarafta, iki lastiğin arasında genişçe bir kapı yer almakta, kapının kolu krom ince bir parçadan oluşuyor. Arabanın kapı genişliğindeki tek camı açık, camın önünde ufak yuvarlak kromdan bir yan ayna ve aynanın önünde radyo için uzun ince bir anten bulunmakta. Arabanın ön camında, iki adet krom silecek bulunuyor ve ön camdan içerideki ince yuvarlak direksiyon, ön ve arka siyah koltuklar belli oluyor.

 

Devamı için Tıklayınız
Sayfa Görüntüleme : 103