SPOR FOTOĞRAFLARI

UZUN ATLAMA

Betimleyen: Şiyba Bilgier

Yatay dikdörtgen fotoğrafta, uzun atlama yapan bir kadın sporcu bulunuyor. Işıklar içinde kalabalık bir stadyumda yer alan sporcu, atlayışının ortasında, sağ bacağı önde yere doğru yönelmiş, sol bacağı ise bükülü halde arkada bulunuyor.  Sol kolu ise sağ bacağı ile aynı doğrultuda, sağ kolu ise havada duruyor. 

Devamı için Tıklayınız

MUZ / SU SPORLARI

Betimleyen: Deniz Balancar

Yatay dikdörtgen şeklindeki fotoğrafta, muz şeklinde şişme bir aletin üzerinde insanlar yer alıyor. Muz, üzerine sıra ile oturulan, bir sürat teknesinin çektiği bir deniz sporudur. Sürat teknesinin etkisi sayesinde gelen dalgalarla, zıplayarak ve savrularak ilerleyen bir alettir. 

Devamı için Tıklayınız

BADMİNTON

Betimleyen: Deniz Balancar

Fotoğrafta, sadece gövdesi yer alan bir insanın bir elinde badminton raketi varken, diğer elinde de topunu tutuyor. Raket baş aşağı duruyor. Raketin yeşil bantla sarılı bir sapı, sapın incelen bir gövdesi ve oval, yandan ve yukarıdan telle çevrili bir baş kısmı var.  

Devamı için Tıklayınız

ESKRİM SPORU

Betimleyen: Alya Adin Aydın

Turuncu, siyah ve gri bir zemin ve simsiyah bir arka planda, eskrim yapan iki figür var. Soldaki figür tamamen siyah, sağdaki ise tamamen beyaz olan tulum benzeri giysiler giyiyor ve ikisinin kafasında da astronotların başlığını anımsatan, tüm kafalarını ve yüzlerini kaplayan kask benzeri başlıklar var. Soldaki siyah giyen figür, tek dizinin üstüne düşüyormuş gibi bacaklarını açmış bir halde duruyor. Öne doğru doğrulttuğu kılıcı birkaç adım ötesinde dümdüz bir şekilde, yerle yaklaşık kırk beş derecelik bir açı yapar halde uzanıyor. Sağ taraftaki beyaz giyen figür ise yerden yaklaşık boyunun yarısı kadar bir mesafeye zıplamış halde havada asılı kalmış bir halde çekilmiş. Bacakları havada bağdaş kurmuş gibi bir pozisyonda içe doğru kapanmış. Kolları iki yana açık ve soldaki eli kılıcını tutuyor. Kılıç hafif bükülerek dairesel bir kıvrım oluşturmuş ve ucu, siyahlı figürün tam kafasının arkasına değecek şekilde duruyor. 

Devamı için Tıklayınız
Sayfa Görüntüleme : 524