PORTRELER

Aktör, Yapımcı, Yönetmen ve Müzisyen Keanu Reeves

Betimleyen: Burcu ALKAYA (Müzisyen/Eğitmen)

Renkli fotoğrafta Keanu Reeves, üst dişleri görünecek şekilde ve gözleri kısılmış gülümsüyor. Objektiften farklı bir yöne bakan Reeves’un omzuna gelen düz ve dağınık siyah saçlarında yer yer beyazlar var. İnce, orta boydaki burnu, yan taraflarında çizgiler olan kısa hafif çekik kahverengi gözleri ve uzun bir suratı olan aktörün gülümsediği için sadece dolgun olmayan alt dudağı görülüyor.  Kirpikleri yok denecek kadar az belli ve orta boy siyah sakallarında beyazlar daha fazla. Düz şekilli kaşları orta gürlükte ve dağınık. Yaklaşık 40’lı yaşlarındaki beyaz tenli oyuncu atletik bir yapıda ve geniş omuzları var.  Karenin ortasında göğsünden yukarısı düz bir şekilde görünen aktör siyah takım elbise ceketi, siyah kravat ve füme renk gömlek giymiş. Arka planda gri fon üzerine beyaz büyük fontta harfler var ve fotoğrafın sağ tarafına oyuncunun gölgesi düşmüş.

Dizi, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Metin Akdülger

Betimleyen: Beyza KURAL

Renkli, kare bir portrede oyuncu Metin Akdülger, sol omzu daha önde yan şekilde duruyor. Dudakları kapalı, belirli belirsiz bir tebessüm içinde, sol alt köşeye doğru bakmış. Fotoğraf, göğüs hizasından başlayıp, Akdülger’in saçlarının üzerindeki bir parmak kadar boşlukla sona eriyor. Fonda, karanlıktan aydınlığa uzanan bir renk geçişi var.

30’lu yaşlarının başında. Beyaz tenli. Teni pürüzsüz, lekesiz. Yüzü oval. Sarışına yakın, açık kahverengi, dalgalı, gür saçları ensesine dek uzun, yana ayrılmış ve dağınık. Genişçe alnına bir perçem düşmüş. Kaşları gözlerine yakın, düz, yanlara doğru seyrek. Badem şeklindeki yeşil gözlerini kısarak bakmış. Kirpikleri belirsiz. Saçları kapadığı için kulakları görünmüyor. Yanakları dolgun. Kilolu değil. Burnu kemiksiz, ucu geniş, uzun sayılabilir ancak yüzüyle uyumlu. Birkaç günlük sakallı ve bıyıklı. Dudakları genişçe. Alt dudağı üst dudağından daha ince. Boynu uzun, göğsü ve boynu kılsız.

İlk iki düğmesi açık lacivert bir gömlek giyiyor. Sol omzunda aksesuar olarak bir çanta askısı dikkat çekiyor.

Dizi, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Melisa Şenolsun

Betimleyen: Beyza KURAL

Oyuncu Melisa Şenolsun’un boyuna dikdörtgen, renkli, yakın çekim portre fotoğrafı bir köşesinde grilik olan beyaz bir arka plan içeriyor. Büyük kısmı saç ve yüzden oluşan fotoğraf, omuz hizasında bitiyor. Kıyafetinin sol kolunun ucunu, eli görünmeyecek şekilde ön dişleri arasında tutarak uzatmış, eğlenceli bir tavırla gülümseyerek objektife bakıyor.

20’li yaşlarındaki Şenolsun’un kıvırcık, dolgun, sarı saçları başının üzerinde mor bir lastik toka ile dağınık şekilde toplanmış. Teni beyaz. Yuvarlak yüzlü. Geniş alnının altındaki kısa, kalın kaşları koyu renkte, doğal görünümde. Badem şeklindeki gözleri ela. Saçlarının bir kısmını kapadığı kulak memeleri geniş. Sol kulağının kıkırdağında yuvarlak bir piercingin bir ucu dikkat çekiyor. Burnu küçük, ucu yanlara doğru geniş. Gülümsemesiyle burnunun yanından dudaklarına inen çizgiler dolgun yanaklarını belirginleştiriyor. Dudakları düz, dişleri beyaz ve düzenli. Göz çevresi parlak açık renkli tonlarla renklendirilmiş, yüzünde fondöten, yanaklarında pembe tonda hafif bir allık, dudaklarında parlak şeker pembesi bir ruj var.

Boğazının yarısına kadar uzanan siyah üzerine yatay beyaz çizgili uzun kollu bir penye giymiş. Dişleriyle tuttuğu bölümünde kıyafetinin iç dikişleri görünüyor.

Dizi, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Başak Köklükaya

Dizi, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Başak Köklükaya

Betimleyen: Beyza KURAL

Boyuna dikdörtgen, renkli portre fotoğrafta oyuncu Başak Köklükaya ayakta. Net, biraz sert bir ifade ile doğrudan objektife bakıyor. Arka plan koyu kırmızı. Kollarını dirseklerinden bükmüş, üst üste kavradığı ellerini göğsünün üzerinde birleştirmiş. Fotoğraf, saçlarının üzerindeki kısa boşluktan kürek kemiğine dek uzanıyor.

Kumral tenli. Koyu kahverengi, uzun, gür, dalgalı saçları açık. 40’lı yaşlarında. Kareye yakın, kemikli bir yüzü var. Alnı açık. Kaşları kalın ve kavisli. Badem şeklinde, büyük, kahverengi gözleri var. Kirpikleri kıvrımlı. Burnu uzun, ucu geniş ve yuvarlak, yüzüne uygun. Elmacık kemikleri belirgin. Dudakları dolgun, üst dudağının ortası “V” şeklinde. Çenesi yuvarlak. Kahverengi tonlarındaki makyajı, alın ve burun bölgesinde beyazla dengelenmiş, gözlerinde siyah kalem, dudaklarında ten rengine uygun parlak bir ruj var.  Yüzünün sol yanı hafif gölgede. Boynunun küçük bir kısmı görünüyor. Omuzları geniş. Kolları kaslı. Elleri kemikleri ve damarlı. Parmakları uzun ve bakımlı.

Siyah, hakim yaka, omuzların hemen altında biten tek parça bir kıyafet giymiş. Yakanın sağ yanından omzuna doğru beyaz noktalar işlenmiş.

Şarkıcı Karsu Dönmez

Betimleyen: İpek KÖKEŞ

Karsu Dönmez, dikey dikdörtgen şeklindeki fotoğrafta bir odada, yüzü dönük olarak duruyor. Karede 25-30 yaşlarında olan şarkıcı ayakta fakat bacakları gözükmüyor. Dönmez, başını hafif öne eğerek doğrudan objektife bakmış. Hafifçe tebessüm ediyor. Açık tenli şarkıcının oval, uzun bir yüzü ve geniş bir alnı var. Koyu kahverengi ince kaşları kavisli. Oval şeklindeki büyük gözleri açık kahverengi. Uzun kirpiklerine siyah rimel sürülmüş. Göz kapaklarına da koyu renkli ancak sade bir makyaj yapılmış. Küçük ve ucu aşağı bakan bir burnu var. Üst dudağı ince olsa da alt dudağının kalın olması, dudaklarını dolgun gösteriyor. Dudaklarına pembe tonlarında, parlak bir ruj, çıkık elmacık kemiklerine de belli belirsiz allık sürülmüş. Şarkıcının koyu kahverengi, dalgalı saçları var. Sol tarafa doğru ayrılmış kabarık ve dağınık saçları, alnını açıkta bırakarak göğsüne kadar iniyor. Saçları kulaklarını kapatsa da sol kulak memesi açıkta kalmış. Fotoğrafta Dönmez’in bacakları görünmediğinden boyu hakkında bir şey söylemek zor olsa da şarkıcının zayıf olduğu söylenebilir. Dönmez’in üzerinde yuvarlak yakalı, dantelli, beyaz bir elbise var. Şarkıcının boynunu açıkta bırakan elbisenin dirseklere kadar uzanan kollarındaki danteller, yer yer tenini gösteriyor. Elbisenin vücut kısmında da aynı desenden dantel ten göstermeyecek şekilde kullanılmış. Dönmez, sağ eliyle sol kolunu dirseğinden tutuyor. Şarkıcının bulunduğu oda, fotoğrafta bulanıklaştırılmış.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

Betimleyen: İpek KÖKEŞ

Mansur Yavaş, yatay dikdörtgen şeklindeki fotoğrafta yüzü dönük olarak duruyor. Karede 60-65 yaşlarında olan belediye başkanının yalnızca göğsünden yukarısı görünüyor. Yüzünde bir tebessümle, gözlerini hafifçe kısarak ufka bakmış. Fotoğrafın arka planı bulanıklaştırılmış.

Yavaş, açık tenli. Yuvarlak, dolgun bir yüze ve geniş bir alına sahip. Alnında derin kırışıklıklar var. Henüz beyazlamamış kaşları kalın ve kavisli. Etrafında kaz ayakları oluşmuş gözleri oval ve kahverengi; gözlerinin kenarları aşağı bakıyor. Kirpikleri fotoğrafta tam seçilemiyor. Geniş ve şekilli bir burnu var. Geniş dudaklarıysa ne çok ince ne de çok kalın. Kulakları ise büyük. Kulak üstünde kalan kısa ve ak düşmüş düz saçları, alnını açıkta bırakarak geriye doğru taranmış.

Belediye başkanı fotoğrafta lacivert bir ceket ve mavi bir gömlek giymiş. Aksesuar olarak da üzerinde açık renkli küçük noktalar bulunan kırmızı bir kravat tercih etmiş.

Şair Nilgün Marmara

Betimleyen: Şeyda Nihal GÖK

Şair Nilgün Marmara gündüz vakti ağaçlık bir yerde, yüzü dönük oturmuş. Biraz yan poz vermiş ve fotoğrafın tam ortasında değil; biraz sağında yer alıyor. Hafif yana açtığı sağ kolunun dirseğini ne olduğu kadraja alınmamış masa gibi bir şeye dayamış. Dirseğinden aşağısı görünmüyor. Sol elini yanağına dayamış; yüzü durgun bir ifadede.

Karede Marmara en az 20’lerinin ortalarında. Beyaz tenli bir kadın… Siyah renkli, dalgalı, kat kat kesilmiş perçemli kısa saçlarını ortadan ikiye ayırmış. Aynı renkteki kaşları düz ve kısa. Koyu kahverengi gözleri oval şekilde… Burnu kısa ve yapılı. Dudak yapısı ince ve büyük… Oval yüzünün hatları biçimli ve narin…

Üzerinde ekoseli, geniş boğazlı bir kazak ve açık kahverengi bir kaban var.

Yazar İhsan Oktay Anar

Betimleyen: Şennur PARS

Yazar ihsan Oktay Anar, uzun dikdörtgen şekildeki fotoğraf karesinde sadece omuzları görünecek biçimde, mutlu bir yüz ifadesiyle bakıyor.  Önünde durduğu yer loş karanlık.  Anar’ın sağ omzu daha önde, sol omzu arkada, hafifçe öne doğru kaykılmış gibi. Yüzü fotoğrafın dörtte üçünü kaplıyor. 50’li yaşlarında olan, ancak daha genç görünen yazarın çoğunlukla beyazladığı için gri görünen saçları dalgalı ve alnından geriye doğru sanki elle taranmış. Tam alnının ortasındaki bir tutam saç geriye doğru itilmiş gibi hafif dağınık duruyor. Şakaklarındaki saçları dökülmüş. Başının iki yanındaki saçları en tepedeki saçlarından daha kısa ve daha beyazlamış ve yine hafif dağınık. Buğday tenli, yüzü dikdörtgen ve alnı geniş… Alnının tam ortasında belli belirsiz bir çizgi var. Hafifçe kısılmış gözleri ela ya da açık kahverengi gibi duruyor. Göz kenarlarında kırışıklık yok denecek kadar az. Sağ gözünün altında görünen hafifçe bir torbalanma, sol gözünün altında daha da az. Gür ve saçıyla sakalının aksine siyah olan kaşları kavisli… Suratına göre orantılı geniş burnu biraz kemerli. Hafifçe kırlaşmış dikey olarak kısa olan bıyıkları ve onlardan biraz daha kır görünen ve fazla uzun olmayan top sakalı ile dişlerini göstermeden hafifçe gülümsüyor. Bunun etkisiyle olsa gerek yanakları belirgin.  Sakalı hariç yüzü traşlı. Dudakları biraz geniş ve altı üste göre daha dolgun.                         

 Üzerinde kalın pamuklu kumaştan soluk renklerde mavi, kırmızı, sarı renklerin birbirine karıştığı kareli gömlek var. İlk düğmesi açık… Yakasının ise her iki ucu gömleğe düğme ile ilikli.  Açık yakasından yine gömleğinin soluk mavisine uygun bisiklet yaka bir tişört giymiş olduğu görülüyor.  Sol kulağı biraz, sağ kulağı ise neredeyse hiç görünmüyor.

Şarkıcı, Şarkı Yazarı Edis Görgülü

Betimleyen: Yasemin ERKUL

Edis Görgülü’nün göğüsten yukarısını kadraja alan, renkli bir fotoğraf. Arka plan mavi ile yeşil arasında, gölgesi düştüğü için biraz koyu bir renkte.

Şarkıcı burada, yirmili yaşlarının ortasında. Bakışlarını objektife yönelttiği fotoğrafta, sağ omzunu biraz geri, sol omzunu ise biraz ileri atmış. Pürüzsüz teni, hafif kavruk bir renkte. Yüz şekli oval, alnı açık, faulleri kulaklarının yarısına kadar inmiş. Kulakları hafif öne doğru ama küçük. Kahverengi saçları ense boyunda, hafif dalgalı ve dağınık. Kaşları gözkapağına çok yakın, seyrek, kısa ve düz. Kaşlarını biraz çatmış lâkin dudağının sağ tarafında, tebessüm ettiğini gösteren ince bir kıvrım var. Gözleri küçük, badem şeklinde ve kahverengi. Dudakları geniş ve dolgun; kenar çizgileri ve hatları çok belirgin. Sakalı ve bıyığı yok ama bıyık izleri biraz belli oluyor. Burun delikleri belirgin, burnu kemikli ve küçük. Çenesinin sol üst kısmında, dudağının biraz aşağısında, mercimek tanesinden daha küçük bir ben bulunmakta.

Boynunda çok ince, zincir bir kolye var. Lacivertten siyaha dönük, koyu renk bir gömlek giymiş. Gömleğin üzerinde büyük yapraklı, aynı tip çiçekler var. Yaprakları, iç içe geçmiş açık pembe ve beyaz çizgilerden oluşmakta. Çiçeklerin orta kısımları sarı, yeşil, kırmızı ve turuncu renklerin karışımından oluşmakta.

Sinema, Tiyatro ve Dizi Oyuncusu Meral Çetinkaya

Betimleyen: Yasemin ERKUL

Meral Çetinkaya’nın kameraya dönük ve düz durarak poz verdiği, göğüsten yukarısını kadraja alan, yakın çekim, renkli bir fotoğraf. Arka planda, eski bir duvar görülmekte.

Sanatçı burada 60’lı yaşlarda. Kameraya çok neşeli bir şekilde gülümsemekte. Yüzü yuvarlak ve küçük. Yaşına rağmen cildi çok yaşlanmamış. Kırışıklıklar sadece göz çevresinde gözüküyor.

Gözleri badem şeklinde, küçük ve ela renkli. Göz torbaları biraz belirginleşmiş. Sağ gözünün hemen altında, nokta kadar bir ben var. Dikdörtgen ve kırmızı çerçeveli, şeffaf gözlük kullanmış.

Kumral kaşları yay biçiminde, yok denecek kadar seyrek, kısa ve ince. Kirpikleri çok belirsiz, açık kumral renginde, kısa ve seyrek.

Dişlerini göstererek gülümsemesi, elmacık kemiklerini çok belirginleştirmiş. Yanakları pürüzsüz, cildi çok beyaz ve parlıyor.

Dudakları ince, küçük ve şekilli. Dudağına hafif pembemsi bir parlatıcı sürmüş. Dişleri uzun, beyaz renkte, çok temiz ve muntazam.

Burnu küçük ve geniş. Burnunun uç kısmı top şeklinde. Çene hatları çok belirgin. Küçük kulaklarına, nohut büyüklüğünde; küçük, gümüş rengi halka küpeler takmış. Boynu ince, damarları çizgi şeklinde çok belli oluyor.

Kızıl renkteki hafif dalgalı saçları arkadan toplanmış. Lâkin sağ tarafından, kulağının üzerinden dökülen bir tutam saç, saçlarının omuz hizasında olduğunu gösteriyor. Kulağına kadar inen kahkülleri iki yana ayrılmış, saçları biraz dağınık.

Siyah bir badi, üzerine siyah bir ceket giymiş. Ceketin yaka kısmından aşağı doğru inen, kırmızı nokta detayları var. Boynuna biri kol, biri cep saati büyüklüğünde uçları olan iki kolye takmış.

Roman, Öykü ve Oyun Yazarı Oğuz Atay

Betimleyen: Berna KARACA

Oğuz Atay, dikdörtgen şeklinde siyah beyaz bu fotoğrafında 40’lı yaşlarında.

Omuzları gözükmeksizin, göğsünden yukarısı görünen ve daha çok başı yer kaplayan bu karede arka plan bulanık siyahken karşıya bakan yüzü ve bedeni oldukça aydınlık.

Saçları kulak memesi hizasında, sağına taranmış, dalgalı ve koyu renk. Saçlarının ışıktan yana olan kısmı gümüş gibi parlıyor. Buğday tenli olan yazarın alnı geniş ve yüzü kalp şeklinde. Alnının tam ortasında belirgin, üst üste iki mimik çizgisi var. Kaşları yumuşak kavisli ve oldukça düzgün. Sağından gelen ışık sayesinde yüzü soluna göre daha parlak. Bu sebeple sağ kaşının uç kısmı ışıktan dolayı belli belirsiz. Göz kapakları hafif dolgun. Gözleri badem şeklinde, açık renk, parlak ve objektife bakıyor. Sağ gözünün alt kirpikleri ve göz çevresindeki çizgiler ışıktan dolayı belirsizken, sol gözünün kirpikleri ve çizgileri belli oluyor. Burnu düzgün, küçük ve hafif sivri. Yüzü tıraşlı, ince ve abajur şeklinde bıyığı var. Hemen bıyığı altında duran dudakları küçük. Üst dudağı inceyken alt dudağı biraz daha kalın, parlak ve hafif bir tebessüm dağıtıyor yüzüne. Çenesi küçük, yuvarlak ve biraz da çukur.

Atay, sol elini yumruk şeklinde sol yanağına dayamış, düşünür gibi bakıyor karşısına. Elinin kuvvetiyle göz çevresindeki çizgiler daha da belirgin hale gelmiş. Yüzeyi hafif karanlık olsa da elinin üzerindeki kıllar seçilebiliyor. Sağından gelen ışık, kıvrılmış serçe parmağından bileğine kadar olan kısmı aydınlatmış.  

Yazar, beyaz gömleği üzerine kazak giymiş. Gömleğinin iki yaka kısmı da kazağının dışında. Boynunun görünen kısmı V şeklinde ve sol tarafı gölgeli. Kazağı gri renkte görünüyor. Karenin sağ alt köşesine denk gelen yüzüne dayadığı sol elinin bilek kısmından beyaz gömleği ve kazağının bir kısmı görünüyor.

Oyuncu ve Tiyatro Yönetmeni Haluk Bilginer

Betimleyen: Tannur ARAT

Bu fotoğraf Haluk Bilginer'in, 2019 yılında 47.si yapılan Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" seçildiği ana ait.

Görselde belden üst kısmı görünen Bilginer, ayakta beyaz bir fon önünde duruyor. Yüzünde üst dişlerinin göründüğü, burun kanatlarından dudak çevresine derin çizgiler oluşturmuş büyük bir gülümseme var. Gülümserken dudaklarını aralamış, başını hafif eğmiş bir şekilde doğrudan objektiflere bakıyor. Siyah gözlerine de yansıyan bu gülümseyiş yüzüne mutlu ve gururlu bir ifade vermiş.

Dirsekten kırarak havaya kaldırdığı küçük ve dolgun parmaklara sahip sağ eliyle karşısındakileri selamlıyor. Yine dirsekten kırılmış bel hizasındaki sol elinde ise sıkıca kavradığı Emmy heykelciğini tutuyor.

60'lı yaşlarının ortalarında görünen Haluk Bilginer, buğday tenli. Oval yüz şeklinde hemen göze çarpan alnı oldukça geniş ve açık. Yanak çizgilerinin altına doğru yayılan burun kanatları nedeniyle burnu, uzun ve sivri görünüyor. Düşük göz kapakları kirpiklerini kapatıyor ancak uzun, gür ve kavisli kaşları badem şeklindeki gözlerinin belirginleşmesini sağlıyor. Kalın bıyığı geniş ve ince dudaklarının üst kısmını kapatıyor. Favorilerden başlayan ve yüzün alt kısmını tamamen çevreleyen tam sakalı var. Arkaya doğru taradığı kırlaşmış uzun ve hafif dalgalı saçları ensesini kapatıyor. Omuzları dar. Gömleğinden belli olan hafif göbeği ve kısa gövdesiyle tıknaz bir yapıya sahip.

Haluk Bilginer, ödül gecesine özel siyah bir smokin takım giymiş. Ceketinin yakası, düğmeleri ve cep ağızları siyah satenden. Pantolonunun belinde de satenden bir kuşak var. Yakasına siyah papyon taktığı gömleği beyaz. Boynundan, siyah kalın bir kurdelanın ucunda, kenarları sarıyla çerçevelenmiş siyah zemin üzerinde Emmy heykelciği olan bir madalyon sarkıyor.

 

 

Asker, Siyasetçi, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü

Betimleyen: Gülay METİN

Fotoğraf siyah beyaz…

İsmet İnönü yüzü dönük şekilde karenin ortasında, ayakta… Belinden aşağısı görünmüyor. Soluk koyu renkte düz olmayan perde gibi bir şeyin önünde durmuş, hafif aralık dudaklarla bir şey okuyormuş gibi iki eliyle göğüs hizasında tuttuğu beyaz kâğıtların üstte olanına bakıyor. Bu fotoğrafta en fazla 50’lerinin sonlarında olan İnönü, düzgün fizikli, oval yüzlü, bıyıklı bir adam… Kulakları hafif öne doğru… Fotoğraf siyah-beyaz olmasına karşın alnı açılmış saçlarının bembeyaz olduğu apaçık. Kısa kaşları saçlarının aksine koyu ve gür, bıyıkları kırlaşmış. Üzerinde koyu renk bir smokin ve beyaz papyonlu beyaz bir gömlek var. Ceketinin sağ göğsüne parlak, yuvarlak bir madalya takmış. Başını hafif eğdiğinden olsa gerek boyun derisi büzüşmüş. Ellerinin üzerindeki damarlar direk göze çarpacak kadar belirgin.

Mareşal Fevzi Çakmak

Betimleyen: Gülay METİN

Portre siyah beyaz bir fotoğraf…

Fevzi Çakmak başını ve vücudunu hafif sağa çevirmiş çatılmış kaşlar, hafif kısılmış gözlerle karşısında bir noktaya bakıyor. Kaşlarının biraz sert bir duruşta olmasına rağmen durgun bir ifadede… Göğsünden aşağısı ve yüzünün sol tarafının bir kısmı görünmüyor. Bu karede en fazla 40’larının sonlarında olan Çakmak, hafif toplu, çenesi gamzeli ve oval yüzlü bir adam… Tabana doğru biraz genişleyen düz bir burnu, memesi belirgin olmayan yüzüyle orantılı ovalimsi kulağı, koyu sık kaşları ve koyu renkte uzun gür bıyıkları var. Üst dudağını neredeyse tamamen kapatmış olan bıyıklarını burun ucu hizasında ortadan ikiye ayırmış.  Başına açıklı koyulu renklerdeki kısa favorilerini açıkta bırakan, ters döndürülmüş kesik koni şeklinde kürklü bir şapka; kalpak takmış. Üzerinde soluk koyu renkte askeri üniforması var. Geçmeli bir ceket olsa gerek ceketinin düğmesiz sol tarafının üst ucu sağ yakasının altında. Kıyafetin yakalarının uçlara yakın kısımlarında olan apoletler, içe içe üç paralelkenarın ortasında bulunan bir yıldızdan ibaret. Paralelkenarların en dıştaki koyu aradaki beyaz denilebilecek kadar açık ve ortadaki koyu renkte. Kısa köşeleri olan yıldız da beyaz denebilecek kadar açık renkte.

Sayfa Görüntüleme : 1548